LightBlog

Witaj, tu Rolaka, wierna miłośniczka książek, mang, anime, seriali i kreskówek. Uwielbiam przeglądać odmęty Internetu w poszukiwaniu teor...

O MNIE

Witaj, tu Rolaka, wierna miłośniczka książek, mang, anime, seriali i kreskówek. Uwielbiam przeglądać odmęty Internetu w poszukiwaniu teorii na temat moich ulubionych tytułów, rozczulać się godzinami nad okrutnym losem biednych bohaterów i czekać na kolejny tom/sezon, który już nigdy nie nadejdzie.
Pozostaje pustka. I tę pustkę pragnę załatać swoimi tworami, które powstają przy kubku gorącej zielonej herbaty (pychotka^^). Jednak grzechem jest, by pisać tylko dla siebie i nie dzielić się tym z innymi. A szczególnie żem złośliwa istota jest i tą złośliwością pragnę zarażać innych (dlatego nawiasy często będą powstawać!)

CO ROBIĘ?
Otwieram wrota wyobraźni i przynoszę tobie:
 1. Najzacniejsze opowieści, które tworzę, by rozwinąć swoje umiejętności pisarskie i równocześnie zachęcić innych do pisania.
 2. Najszczersze recenzje, w których nie skupiam tylko samej ocenie. Wyjaśniam motywy, porównuję do podobnych dzień, zauważam ciekawe elementy, wyróżniające książkę, i eksponuję to – na tym chcę się skupić.
 3. Najlepsze topki, które mają na celu zebranie najlepszych z najlepszych napotkanych PRZEZE MNIE do tej pory. Nie przeczytałam wszystkiego i nie przeczytam, ale dla poszukiwaczy gatunku czy tematu może być to idealne rozwiązanie.
 4. Najbardziej szalone teorie, czyli moja słabość do kreskówek. Uwielbiam rozważać, jak coś się skończy i dzielić się tym z wami. Nie każdemu przypadnie to do gustu, ale może znajdą się i tacy, których analizy zachęcą do obejrzenia.
 5. Najdokładniejsze rekomendacje, w których zamieszczam tytuły podobne do Wam znanych. Będę aktualizowała, zmieniała, bo ciągle coś jest tworzone, a przecież wielu fanów szuka „książek podobnych do „Gry o tron”” w oczekiwaniu na słynne „Wichry zimy”

I może wiele więcej! Moje zainteresowania są zmienne jak jesienna pogoda, raz przynosząc obfity opad książek, by zaraz oświetlić blaskiem mang i anime, a może jakiś grad kreskówek międzyczasie zaskoczy?


HISTORIA PISANIA
Od 2013 roku regularnie publikuję opowiadania na bloggerze, a od 2016 funkcjonuję również na platformie Wattpada na dwóch profilach: OlaRi9 i Rolaka1995. Od tego wiekopomnego momentu, w którym z miłości do anime „Fairy Tail” stworzyłam swoje pierwsze fanfiction nieustannie piszę, wylewając potoki słów za pomocą klawiatury starego, dobrego laptopa. Fairy Tail już dawno zostało przeze mnie niemal znienawidzone, ale to ono dało mi początek małej miłości, która dziś dała się narodzić m.in. Granicy Olimpu. I nie zamierzam tu kończyć. Wciąż brnę w nieustannym kształtowaniu swojego warsztatu, choć popełniam wiele błędów, a do poziomu pisarza wiele mi brakuje.

PRYWATNIE
A na co dzień? Studentka Finansów i Rachunkowości marząca o zostaniu zawodową księgową. Blog pragnę potraktować nie tylko jako rozrywkę, ale również jako okazję do prowadzenia „internetowego biznesu”, zdobycia doświadczenia w wielu sferach blogowania, które może mi się przydać w zawodowym życiu (kto wie?).

JAKIE SĄ MOJE CELE?
Dobre jakościowo recenzje, topki i rekomendacje, które zostaną docenione
Regularne dodawanie postów; bez opóźnień, słabo jakościowo wpisów czy wymówek
Dostarczanie tytułów czytelnikom, którzy cierpią na niedosyt literatury, mangi czy anime
Zdobycie stałego grona czytelników i stały kontakt z nimi
Zbudowanie bloga jako swoistego „pierwszego biznesu”


OSTRZEŻENIA
 • nie jestem zawodowym copywriterem,
 • nie mam na koncie dziesiątek lat pisarskiego doświadczenia,
 • nawet źle mi szło pisanie szkolnych wypracowań!

Jednak co złego jest w próbowaniu i pisaniu?
Poza tym pamiętaj, że wena to złośliwa rzecz, a zainteresowanie danym temat jest umie równie zmienne co kobieta. Raz kocham kreskówki, innym razem przerzucam się na czytanie książek, a jeszcze się zdarza, że zaczynam się interesować zupełnie inną działką.

OFERTA -> BLOG KSIĄŻKOWY

 • Recenzje książek fantasy
 • Recenzje kryminałów
 • Recenzje horrorów
 • Recenzje książek młodzieżowy
 • Recenzje light novelem
 • Recenzje mang
 • Recenzje anime
 • Top 5 książek
 • Top 5 anime
 • Top 5 mang
 • i inne...

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...